Wielkie świętowanie powraca do stolicy Bawarii po dwuletniej przerwie. Jedna z największych imprez piwnych odbędzie się w 2022 roku. Dożynki weselne to tradycja w Monachium od 1810 roku, a impreza jest uznawana za jedną z największych ludowych imprez na całym świecie. Pomimo wcześniej plotek, termin został ustalony dopiero 29 kwietnia 2022 roku. Kiedy odbywa się Oktoberfest 2022? I jak będzie świętowany po pandemii?

Jak świętowany będzie Oktoberfest 2022?

Jak świętowany będzie Oktoberfest 2022? Oktoberfest to tradycyjny niemiecki festiwal, który odbywa się co roku w Monachium w Bawarii. Trwa zazwyczaj 16 dni, od końca września do początku października. W tym czasie odbywa się wiele imprez i wydarzeń, w tym słynne namioty piwne, w których serwuje się różne tradycyjne niemieckie piwa. Można też posłuchać muzyki na żywo, potańczyć i zjeść wiele różnych potraw. Największe święto piwa powraca właśnie do Niemiec. Według zapewnień burmistrza Monachium, Dietera Reitera, impreza ma się odbyć bez żadnych restrykcji, chyba, że sytuacja zmieni się diametralnie w okresie jesiennym.

Powrót po 2 latach – Oktoberfest 2022

Tegoroczny festiwal piwa to powrót po 2 latach. Oktoberfest 2022 zapowiada się niezwykle interesująco. Na poprzednie edycje festiwalu przyjeżdżały miliony turystów z Niemiec, Europy, a nawet całego świata. Przeciętna liczba odwiedzających przed pandemią koronawirusa to około 6 milionów ludzi rocznie. Bawarski festiwal zapowiada się emocjonująco. Długie 24 miesiące bez tego co jest chlubą i niezwykle ważnym wydarzeniem dla Bawarczyków dobiegają końca. Już na przełomie września i października festiwal wraca!

Oktoberfest 2022 – kiedy?

Kiedy w tym roku będzie wypadać Oktoberfest 2022? Kiedy do Monachium zjadą tłumy miłośników piwa? Data została już ujawniona, a festiwal rozpocznie się 17 września 2022. Ostatnim dniem piwnego szaleństwa będzie 3 października 2022. W tym czasie stolica Bawarii znów zapełni się milionem ludzi, a w klasycznych kuflach poleje się złocisty trunek. Podczas trwania festiwalu, wypija się średnio 7 milionów litra piwa, lecz w tym roku ludzie mogą być jeszcze bardziej spragnieni i zdecydowanie wyśrubować nowy rekord. Jedno jest pewne, atmosfera na chmielnych dożynkach będzie niesamowita.

187 edycja Oktoberfest 2022

Popyt na to wydarzenie jest niesamowity. Po dwóch latach powraca największy monachijski festiwal. Szacuje się, że na potrzeby festiwalu po raz kolejny zostanie przygotowanych ponad 12 tysięcy miejsc pracy. W tym celu powstanie wiele miejsc, gdzie będzie można wypić dobre piwo. Biurka do gabinetu, ławki ze stadionu będą się pojawiać w wielu miejscach na tym wydarzeniu. Jedno jest pewne, festiwal zapowiada się niesamowicie interesująco, a 187 edycja Oktoberfest 2022 zapadnie na długo w pamięci mieszkańców, a także odwiedzających. Na godzinę 12:00 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie festiwalu w namiocie Schottenhamel, a także historyczne przejażdżki „Oide Wiesn”.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *