Wielkopolska nie posiada w swoim krajobrazie tylu jezior co Mazury, lecz jest ich zdecydowanie więcej, niż na Dolnym Śląsku. Wielu mieszkańców tego regionu Polski nie wyjeżdża tak daleko, aby cieszyć się piękną pogodą nad jeziorem. Po co wyjeżdżać, skoro wszystko ma się pod ręką. W Wielkopolsce znajdziemy małe i urokliwe jeziora, piękne długie jeziora do uprawiania wielu sportów wodnych, miejskie jeziora w stolicy Wielkopolski, a także te, które w sezonie przypominają zatłoczone plaże w Międzyzdrojach. Jakie jeziora w Wielkopolsce na upalny weekend? Stworzyliśmy listę najchętniej wybieranych jezior z kąpieliskami.

Jeziora w Wielkopolsce – Poznań

W samej aglomeracji największego miasta jest kilka jezior w Wielkopolsce. Niektóre z nich można znaleźć w wiejskim klimacie i widzieć wyposażenie kurnika czy gospodarstwa z plaży. Poznań ma w najbliższej okolicy kilka jezior, które są idealnym miejscem na wycieczki rowerowe, piesze, a także bez problemu można wypożyczyć sprzęt wodny.

Jezioro Rusałka

Jezioro Rusałka jest położone w centrum Poznania, niedaleko zabytkowej dzielnicy – Sołacz. Jest to miejsce niezwykle spokojne i bardzo urokliwe. Dookoła jeziora została wytyczona utwardzona ścieżka, która często jest wypełniona przez biegaczy i rowerzystów. Nad Rusałką znajduje się strzeżona plaża, przy której można znaleźć wypożyczalnię sprzętu wodnego, wiele boisk do siatkówki plażowej, a także ogromny trawiasty teren.

Jezioro Kierskie

Jedno z większych jezior w okolicy Poznania. Jezioro Kierskie jest znane przede wszystkim ze świetnej bazy do sportów wodnych i ośrodków wypoczynkowych. Na wodach „Kierskiego” zobaczymy wiele żaglówek, a także osób pływających na windsurfingu.

Jezioro Strzeszyńskie

Jezioro Strzeszyńskie jest przystosowane do rekreacji mieszkańców Poznania. Świetna infrastruktura sprawia, że akwen jest często wybierany przez Poznaniaków.

Jezioro Malta

Jezioro w samym centrum Poznania. Znany tor wodny dla kajakarzy i wioślarzy. Sportowy rejon Poznania. Przy samym jeziorze, znajdują się również Termy Maltańskie, a dookoła jeziora wytyczona jest asfaltowa ścieżka dla rolkarzy, rowerzystów i biegaczy.

Jeziora w Wielkopolsce z plażą

Bardzo wiele osób interesują jeziora w Wielkopolsce z plażą. Strzeżone kąpieliska znajdują się praktycznie nad każdym z bardziej popularnych jezior w tym regionie. Najpiękniejsze jeziora w Wielkopolsce są oblegane przez turystów w okresie letnim. Wypoczynek nad wodą jest idealnym sposobem na przetrwanie wysokich temperatur w Wielkopolsce.

Jezioro Powidzkie

Jezioro Powidzkie to bez wątpienia jedno z najczęściej odwiedzanych jezior w Wielkopolsce, ale także największe w tym województwie. Jezioro nieopodal Gniezna warto odwiedzić dla świetnych warunków dla sportów wodnych. Żeglarze, windsurferzy i kajakarze znajdą tu coś dla siebie.

Jezioro Ślesińskie

Jezioro Ślesińskie to miejsce wielu ośrodków wypoczynkowych, a także niesamowicie turystyczne miejsce na mapie Wielkopolski. Przez jezioro przebiega tzw. Wielka Pętla Wielkopolski (znana trasa kajakarska, ale nie tylko).

Jezioro Jaroszewskie

Kraina 100 Jezior, czyli okolice Sierakowa i Międzychodu to perełka w Wielkopolsce. Jezioro Jaroszewskie jest prawdopodobnie najbardziej znanym jezioro z wieloma wypożyczalniami sprzętu wodnego, świetnymi plażami i wieloma restauracjami.

Jezioro Dominickie

Jezioro Dominickie na południowych krańcach Wielkopolski to miejsce popularne wśród osób z Dolnego Śląska. Jest tu bardzo blisko, a jezioro zapewnia wszystko. Huczne imprezy, możliwość uprawiania sportów wodnych, a także spokojny wypoczynek.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *