W Stanach Zjednoczonych jest wiele pięknych parków narodowych, ale niektóre wyróżniają się spośród innych. Bardzo trudno stworzyć listę najpiękniejszych Parków Narodowych USA. Które warto odwiedzić, będąc w Stanach Zjednoczonych tylko kilkanaście dni? Fantastyczne krajobrazy znajdują się również poza kontynentem, jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych znajduje się na Hawajach. Jak zaplanować wycieczkę po tych przyrodniczych miejscach, gdy do odwiedzenia są jeszcze takie miejsca jak Las Vegas, Miami, Los Angeles czy Nowy Jork?

Czy warto odwiedzać Parki Narodowe w USA?

W USA znajduje się wiele parków narodowych i tak zdecydowanie warto odwiedzić Parki Narodowe w USA. W Polsce nie ma takich formacji, które wykreowała przyroda, a naprawdę zapierają dech w piersiach. Każdy park ma do zaoferowania coś wyjątkowego, czy to wspaniałe krajobrazy, ciekawą historię, czy też różnorodne zajęcia na świeżym powietrzu. Jeśli kochasz przyrodę i przebywanie na świeżym powietrzu, to wizyta w jednym lub kilku z tych parków jest zdecydowanie warta Twojego czasu i pieniędzy.

Najpiękniejsze Parki Narodowe USA

W Ameryce jest wiele pięknych parków narodowych, ale niektóre wyróżniają się spośród innych. Najpiękniejsze Parki Narodowe USA przyciągają ogromną liczbę turystów każdego roku. Stany Zjednoczone to tak duże państwo, a dzięki temu możemy przenieść się na piaszczyste wydmy, ogromne kaniony, fantastyczne pasma górskie, a także zobaczyć gejzery, formacje skalne i najwyższy szczyt Ameryki Północy.

Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone jest jednym z najpopularniejszych parków w kraju, i to nie bez powodu. Park jest domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt, w tym bizonów, łosi i niedźwiedzi grizzly, a ponadto znajdują się w nim zachwycające obiekty geotermalne, takie jak gejzery i gorące źródła.

Park Narodowy Doliny Śmierci

Park Narodowy Doliny Śmierci to park narodowy w Stanach Zjednoczonych. Park położony jest na pustyni Mojave w Kalifornii. Jest to najgorętsze miejsce na ziemi. Można tu zobaczyć ogromną liczbę wyschniętych słonych jezior. Na terenie Parku znajduje się wiele punktów widokowych i jest to jeden z najczęściej odwiedzanych Parków Narodowych w USA.

Park Narodowy Great Sand Dunes

Park Narodowy Wielkich Wydm Piaskowych (Great Sand Dunes National Park) to park narodowy położony w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Park składa się z dużego obszaru wydm piaskowych, a także kilku szlaków turystycznych i pól namiotowych. Wydmy są najwyższe w Ameryce Północnej, a odwiedzający mogą wspiąć się na ich szczyt, aby podziwiać wspaniałe widoki.

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania jest Park Narodowy Wielkiego Kanionu, który jest jednym z siedmiu cudów świata przyrody. Kanion ma miejscami ponad milę głębokości i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na położoną poniżej rzekę Kolorado.

Park Narodowy Denali

Wreszcie, żadna lista pięknych parków narodowych nie byłaby kompletna bez wymienienia Parku Narodowego Denali na Alasce. W parku tym znajduje się najwyższa góra Ameryki Północnej, Mount McKinley, a także wiele dzikich zwierząt, w tym karibu, łosie i niedźwiedzie grizzly.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *